PortalViP
5 info@portalvip.pl 


Koniec z pomyslem jednolitego podatku

     

Koniec z pomysłem jednolitego podatku - witajcie sp. z o.o.

 

1Miało być tak pięknie a wyszło jak zwykle… jednolity podatek dawał nadzieje na normalność i szanse na proste i przejrzyste rozliczenie z fiskusem.

Dzisiaj, Ministerstwo Finansów poinformowało, że Komitet Ekonomiczny Rady Ministrów zakończył prace nad pomysłem stworzenia tzw. jednolitego podatku, czyli scalenia zaliczki na podatek dochodowy oraz składek na ubezpieczenie społeczne oraz zdrowotne.

Tak zwany jednolity podatek miał oznaczać, że nie będzie już rozliczania podatku PIT, znikną też składki na ZUS i NFZ. Zamiast tego każdy Polak miał płacić jednolitą daninę… i to nawet miało sens.. Minister tłumaczy niewprowadzenie podatku dobrem przedsiębiorców, pewnie tak, ale tym którym „groził” dodatkowy próg podatkowy, niestety osoby które płaca „ten nieszczęsny” zryczałtowany podatek ZUS, bez względu na to czy maja dochód czy stratę, który w 2017 roku znowu wzrasta, będą płakać i płacić…lub zamykać indywidualną działalność gospodarczą.

1 Niestety, dla osób które prowadza działalność gospodarczą i ich dochód miesięczny nie przekracza przynajmniej 5000 zł netto, to w dzisiejszym systemie prawnym pozostaje jedynie założenie sp. z o.o – tylko w ten sposób można legalnie nie płacić składek na ZUS. Wprawdzie prowadzenie księgowości jest trochę droższe, ale 1300 zł miesięcznie "piechotą nie chodzi"...

M.P.
Cafe Newswww.marketingvip.pl